Vědci se bouří proti novým zónám šumavského parku|média

drbna.cz|27.4.2019
Podle vědců hrozí ČR za navrhované zóny Národního parku Šumava sankce

Pokud ministerstvo životního prostředí schválí nové vymezení zón šumavského národního parku v navrhované podobě, skupina vědců hodlá podat stížnost k Evropské komisi. Chystaný dokument podle nich dostatečně nebere v potaz ochranu přírody ve významných lokalitách. Vědci k navrhované zonaci podali 32 připomínek. Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace. Novinářům to řekl zástupce vědců Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

akutalne.cz|27.4.2019
Vědci se bouří proti novým zónám šumavského parku. Plánují stížnost u Evropské komise.

(...)
Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace, myslí si zástupce vědců Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

www.ekolist.cz|29.4.2019
Podle vědců hrozí ČR za navrahované zóny NP Šumava sankce

(...)

Víme, reklamy jsou otravné. A respektujeme, že je máte vypnuté :-) Budeme rádi, když nás podpoříte jinak. Zapomněli jste heslo? Změňte si je. Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.
Dodal, že návrh nezařadil některé výjimečné šumavské lokality do režimu nejpřísnější ochrany. Uvedl například Hornokvildské mokřady nebo louky v okolí Zhůří. "Stát, který ignoruje ochranu přírody, nemá přece právo dostávat dotace na ochranu přírody. Protože to pak jsme v banánové republice. Čerpáme dotaci na ochranu přírody a ty peníze směřují jinam než na ochranu přírody," uvedl Kindlmann.

zemědělec (newsletter)|29.4.2019

Podle vědců hrozí ČR za navrahované zóny NP Šumava sankce