Ve skleníku mám hada, volal muž na pomoc litoměřické strážníky Litoměřický deník | 5.6.2017 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1

Muž panikařil zbytečně. Policisté zjistili, že jde o užovku.

Litoměřice – Nepříjemné překvapení čekalo ve vlastním skleníku muže z Litoměřic. Když do něj vešel, narazil tu na hada. Plaz si totiž vyhlédl teplé a chráněné místo na okraji města v jedné ze zahrad v ulici Na Výsluní.
Protože si muž nevěděl s hadem rady, raději si na pomoc přivolal místní strážníky. Ti na místě zjistili, že se jedná pouze o užovku, tedy o hada, který se u nás běžně vyskytuje.
Muž zřejmě zmátlo to, že užovka byla větší než obvykle, nosila v sobě totiž vajíčka. Strážníci ji proto opatrně odchytili a následně ji vypustili ve volné přírodě. Podle herpetologa Lukáše Kratochvíla z katedry Přírodovědecké fakulty KarlovyUniverzity se však v takových případech lidé nemají čeho obávat.

(...)

Publikováno: Pondělí 05.06.2017 09:50