Valy hlásí objev meče i sekery Hodonínský deník | 7.10.2016 | Rubrika: Hodonínsko/Aktuálně | Strana: 3

(...)

Na těch spolupracují s Katedrou antropologie a genetiky člověka Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity. Tentokrát sice byla většina hrobů bez výbavy, avšak v nejhlubším z nich byl zjištěn meč. „Je to velice vzácný nález, v Mikulčicích jde o sedmnáctý hrob s mečem, a to z dvou a půl tisíc prozkoumaných hrobů. Tento soubor reprezentuje jednu z evropsky nejvýznamnějších lokalit, co se týká hrobových nálezů mečů,“ upozornil Poláček s tím, že kolegové objevili meč v Mikulčicích naposled před třiceti lety. Ten letos nalezený byl v horní části zavinutý do textilu a takto zasunutý v pochvě z bukového dřeva, potažené kůží.

(...)

Publikováno: Pátek 07.10.2016 11:55