V Praze jsou k vidění černé labutě a mluvící loskutáci. Já jsem orel, matou návštěvníky|novinky.cz | 28.8.2018 | Rubrika: Koktejl

Desítky různých druhů papoušků a drobných ptáků i vzácné černé labutě představuje až do neděle výstava v Botanické zahradě na pražském Albertově. Návštěvníci mohou vidět i krmení mláďat, či se dozvědět, jak správně se o takové inteligentní opeřence starat.

Z jedné z klecí se ozývá přátelské, avšak chraplavé „ahoj“. Z další pak věrohodný lidský hlas varuje všechny procházející: „Já jsem orel!“ Hlas přitom patří drobnému loskutákovi posvátnému. Ten je vedle černých labutí největší lákadlem výstavy, která probíhá v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy na pražském Albertově.

(...)

Publikováno: Středa 29.08.2018 14:05