V kasárnách vznikne výzkumné centrum|Právo | 25.10.2017 | Rubrika: Severozápadní Čechy - Karlovarský a Ústecký kraj | Strana: 10

V areálu bývalých Jiříkových kasáren v Litoměřicích bude v listopadu zahájena stavba nového vědeckovýzkumného centra. Po vyhloubení více než dvoukilometrového vrtu, jenž ověřil předpokládané teploty, se

plánuje v Česku unikátní geotermální projekt, na kterém litoměřická radnice pracuje s partnery více než deset let.

(...)

„Nejdůležitější náplní tak bude rozvoj a testování nových vrtných technologií ve středních a velkých hloubkách, rozvoj technologií stimulace propustnosti hornin pro tvorbu podzemních geotermálních výměníků a seizmické monitorování,“ poukázal na význam Ringenu jeho ředitel Tomáš Fischer z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, která je nositelem projektu, na kterém spolupracuje dalších osm institucí. Město Litoměřice je strategickým partnerem a sehrálo klíčovou roli v dlouhodobé přípravě projektu.

Publikováno: Středa 25.10.2017 09:30

Kategorie: