Uprchlí vlci pronikají do Česka Lidové noviny | 10.10.2017 | Rubrika: Domov | Strana: 3

PRAHA Čtveřice uprchlých vlků se pohybuje na česko-bavorských hranicích. Zvířata utekla z Národního parku Bavorský les v Ludwigsthalu, minimálně jeden z nich se vyskytuje na Šumavě. O víkendu ho spatřili místní obyvatelé mezi Železnou Rudou a Gerlovou Hutí na Klatovsku.
Vlci z parku v Ludwigsthalu unikli v noci z 5. na 6. října. Původně jich bylo šest, jedno zvíře však porazil vlak a další zastřelili na německé straně hranic. Správa Národního parku Šumava německým kolegům přislíbila, že se bude snažit exemplář spatřený na Klatovsku pomoci chytit. Svým lidem už rozdala uspávací střely, nechala také rozmístit odchytová zařízení.
„Odchyt vlka je extrémně komplikovaná záležitost, protože je mimořádně plachý, inteligentní a má skvělé smysly,“ upozorňuje v rozhovoru pro server Lidovky.cz expert Pavel Hulva z katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy.

Publikováno: Úterý 10.10.2017 09:40

Kategorie: