Umělci ryli do pískovcových skal, schytali kritiku za neúctu k přírodě|iberec.iDNES.cz | 10.9.2018 | Rubrika: Liberec / Liberec - zprávy

(...)

Nejde sice o chráněné území, ale odborníci se obávají toho, že podobné sekání do skal může inspirovat další samozvané tvůrce. Například v CHKO Český ráj se  potýkají s vandalismem v podobě vyrývání nápisů .
„Je to velmi nešťastné. Bude to inspirovat a omlouvat velké množství dalších aktivit podobného typu a může to skončit i ‚disneylandizací‘ pískovcové krajiny. Tím, že si obce nechají pořídit podobné plastiky, aby lákaly turisty a budou se předhánět, která má zajímavější,“ upozornil Jiří Bruthans z Ústavu hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky Přírodovědeckéfakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Středa 12.09.2018 10:05