Ukrajinci utíkají před válkou. Kam? - Vesmír, Téma měsíce, Dušan Drbohlav

Krize vládne na východě Ukrajiny, ale dopadá na celou zemi. Lidé utíkají, z přímo ohrožených míst, ale i před chudobou. Do jiných krajů i zemí. Důsledky rusko-ukrajinského konfliktu na migraci, mimo jiné i do Česka, zkoumal sociální geograf Dušan Drbohlav z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Doc. RNDr. Dušan Drbohlav, CSc.,(*1959)

Vystudoval sociální a ekonomickou geografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Nyní působí jako docent na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK a jako vedoucí výzkumného centra GEOMIGRACE. Problematiku ukrajinské imigrace zkoumal se svým týmem a dalšími výzkumníky z Ukrajiny, Polska a Slovenska v rámci projektu sponzorovaném Mezinárodním Visegradským fondem. Na téma ukrajinské imigrace pracuje s týmem GEOMIGRACE.

Publikováno: Čtvrtek 03.11.2016 11:45

Kategorie: