Udání čmoudilů“? Zatím klid Mladá fronta DNES | 20.1.2017 | Rubrika: Střední Čechy | Strana: 13

(...)

Kladno má s domácími znečišťovateli ovzduší bohaté zkušenosti. „Určitě nechystáme žádné masivní plošné kontroly, nový zákon nám ale může částečně pomoci v boji proti notorickým znečišťovatelům ovzduší,“ dodává mluvčí radnice.
Jak dokáže pár komínů otrávit ovzduší v celé části města, si v Kladně v minulosti už i změřili. Minulý rok v únoru proběhlo měření kvality ovzduší v okrajové části Kladna, které provedla Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s Grantovou agenturou Cenatox. Měření bylo zacíleno na překračování limitu zejména benzpyrenu, karcinogenní látky, která vzniká při nevhodném spalování za nízkých teplot a malého množství kyslíku. Průměrné koncentrace byly podlimitní, ale v blízkosti kouřících komínů vzrostly až šedesátkrát nad maximální hodnoty.

(...)

Publikováno: Pátek 20.01.2017 10:20