Talentovaná Natálie: Moje rodina má hospodské kořeny, ale chci na Oxford|Týdeník Podorlicka | 12.9.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 6

Talent, který svitavské gymnázium nezažilo. NATÁLIE TÁLIE CÍSAŘOVÁ se zapsala do historie školy. Ve svých dvaceti letech je držitelkou Ceny Učené Společnosti ČR, kterou získala za výjimečné vědecké aktivity. Podílí se na vědeckém výzkumu léčebných postupů, při studiu gymnázia se účastnila odborných stáží. A její velký sen? Studium na Oxfordu.
Natálie v srpnu získala stříbrnou medaili na jedné z největších světových vědeckých soutěží mladých vědců CASTIC. V Číně prezentovala výsledek svého vědeckého působení ze stáže ve společnosti Contipro Dolní Dobrouč. Její soutěžní práce Cytotoxické působení obvazových krytí s obsahem stříbra řeší problematiku léčebných postupů, kterými se dnes běžně ošetřují závažná poranění, jako jsou bércové vředy, těžké popáleniny nebo chronické rány.
Skromná dívka tvrdí, že dělá jen to, co ji baví. Už do mateřské školy si nosila učebnici biologie pro gymnázia.

(...)

V říjnu začnu studium molekulární biologie a biochemie organismů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze

(...)

Publikováno: Středa 12.09.2018 09:55