Svobodu a prosperitu nemáme navždy. Bojím se o ně Brněnský deník | 22.7.2017 | Rubrika: Sobotní rozhovor | Strana: 12

(...)

Kdo je ŠIMON PÁNEK

P Narodil se 27. prosince 1967 v Praze. P Studoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor biologie, studium nedokončil. P Jeden ze studentských vůdců Sametové revoluce a člen Koordinačního stávkového výboru studentů vysokých škol. Člen Občanského fóra a zvláštního týmu Václava Havla, který jednal o vytvoření nové demokratické vlády. P V roce1992 spoluzaložil soukromou informační agenturu Epicentrum, která přinášela zpravodajství z krizových oblastí světa. P Získal medaili Za zásluhy od prezidenta republiky, cenu Evropan roku a Cenu Paměti národa od občanského sdružení Post Bellum. P Spoluzakladatel a ředitel největší české humanitární organizace Člověk v tísni, která dnes působí ve více než 25 zemích světa.

„Je sice příjemné, když vám někdo napíše, že by byl rád, abyste byl prezident, ale to nestačí. Člověk musí být přesvědčený, že to dělat chce. A to já nejsem.“

Publikováno: Pondělí 24.07.2017 13:10

Kategorie: