SUDETSKÉ SKALKY|Nový prostor | 4.6.2018 | Rubrika: Nové Sudety | Strana: 16

Botanik Jan Albert Šturma je rodilý Pražák, dnes ale většinu času tráví v pohraničí. Věnuje se rekultivaci důlních brownfieldů, zkoumá opuštěné německé vesnice a do Sudet se sám přestěhoval. Koho jiného se zeptat na specifika sudetské flóry, na to, jakou vazbu má na pravlast prvních německých kolonistů a jak se proměnila před sedmdesáti lety po odsunu jejich potomků?

(...)

Jan Albert Šturma *1981 v Praze. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, obor geobotanika. Věnuje se brownfieldům a městské krajině, křovinaření, krajinné diverzitě, mezioborovému výzkumu, environmentálnímu umění, exkurzím a workshopům na botanická témata. Zajímají nás ale i kytky, které kolonizovaly rozsáhlé zdemolované území vzniklé vylidněním Sudet

Publikováno: Pátek 15.06.2018 15:10

Kategorie: