Sucho může nastat skoro všude, ukazují satelitní data. Zásoby sladké vody dochází|lidovky.cz | 9.6.2018 | Rubrika: Zprávy /

Nová satelitní data americké vesmírné agentury NASA mapující zásoby sladké vody ukazují, že celá řada oblastí napříč planetou by se brzy mohla ocitnout v tak akutních problémech, jaké nedávno zažívalo jihoafrické Kapské Město. Tam museli nařídit drastické šetření s vodou, aby odvrátili „den nula“ a město nezůstalo úplně na suchu.

(...)

Podle Přemysla Štycha, vedoucího katedry aplikované geoinformatiky a kartografie na Přírodovědecké fakultě UniverzityKarlovy v Praze, je poměrně obtížné přesně vysledovat, co přesně se pod zemským povrchem odehrává. Uvedená metoda využívá velmi citlivých přístrojů umístěných na družicích, které podrobně měří změny zemského gravitačního pole a tím i změny rozložení zemské hmoty.

(...)

Publikováno: Úterý 12.06.2018 15:35