Studentka gymnázia uspěla v soutěži Mladý zahrádkář Tachovský deník | 30.6.2017 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1

Tachov – Hned dvě úspěšné studentky Gymnázia Tachov se probojovaly ve svých kategoriích do celostátního kola Mladého zahrádkáře.
Za nižší gymnázium reprezentovala okresní město Tachov Eliška Zítková z prvního ročníku, za vyšší ročníky pak Tereza Hladíková ze čtvrtého ročníku.
Úspěšnou se nakonec stala Tereza Hlačíková, která v konkurenci dalších desítek soutěžících obsadila osmé místo v celorepublikovém klání soutěže Mladý zahrádkář. Soutěž Mladý zahrádkář se už tradičně konala ve Střední odborné škole stavební a zahradnické v Praze 9 na Jarově a záštitu nad ní převzal ministr zemědělství Marian Jurečka. Letošního klání se účastnili i soutěžící ze Slovenska, kterých se do Prahy sjelo pět.
Úspěšná studentka Tereza Hladíková z tachovského gymnázia ale vyniká i v dalších oborech. Cílevědomě se věnuje biologii a mimo povinnou výuku na gymnáziu se zúčastnila možnosti vypracovat esej na téma „Genetika v roce 2030“. Její práce byla profesorem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Janem Černým vyhodnocena jako nejlepší a byla otištěna v časopise Vesmír.

Publikováno: Pondělí 03.07.2017 10:25

Kategorie: