Stres u lidí – pomocník, nebo zabiják?|Vesmír | 5.4.2018 | Rubrika: Fyziologie | Strana: 52

Již dlouho víme, že změnu na fyziologické úrovni provází i změna na úrovni psychiky a emocí; stejně jako emoční a psychické změny stavu jedince vedou k změnám fyziologickým. Pojem stres lze chápat různě, jisté je, že chronický stres je spouštěčem většiny civilizačních chorob.

(...)

RNDr. PhDr. Ing. Jana Jaklová Dytrtová, Ph. D., (*1980) vystudovala fyzikální chemii na Přírodovědecké fakultě UK, biologii s výtvarnou výchovou na PedF UK a Fakultu lesnickou a environmentální ČZU v Praze. Nyní působí v ÚOCHB AV ČR, kde se zabývá vývojem instrumentálních metod pro mimikování biochemických systémů. Na FTVS UK působí jako pedagog (od roku 2013) a zabývá se vlivem stresu. Mgr. Eva Prokešová, Ph. D., (*1978) vystudovala tělesnou a pracovní výchovu zdravotně postižených na FTVS UK a magisterské studium EMMAPA (Katholieke Universiteit Leuven, Belgie), Sport Science Department – University of Stellenbosch (JAR), Norwegian School of Sport Sciences (Norsko). Od roku 2008 působí jako pedagog na FTVS UK. Ing. Michal Jakl, Ph. D., (*1977) vystudoval ČZU v Praze, kde působí jako pedagog. Zabývá se interakcemi biologicky aktivních látek v modelových systémech. Doc. MUDr. Jan Heller, CSc., (*1952) vystudoval 3. LF UK, v současnosti působí na FTVS UK jako pedagog. Zabývá se fyziologií tělesné zátěže. Doc. PhDr. Miroslav Petr, Ph. D., (*1978) vystudoval FTVS UK, kde v současnosti působí jako pedagog. Zabývá se sportovní výživou a genomikou.

Publikováno: Pondělí 09.04.2018 10:50

Kategorie: