Střední Čechy mají nejmladší obyvatele, rostou v HDP na obyvatele praha.iDNES.cz | 16.3.2017 | Rubrika: Praha / Praha - zprávy | Strana: 0

(...)

S přírůstkem pracovních míst přibývá i lidí, a to zhruba o deset tisíc ročně. „Z 85 procent tvořilo nárůst stěhování, zbytek připadal na přirozený přírůstek. Koncem roku 2015 poprvé převýšil počet seniorů celkový počet dětí mladších 15 let,“ doplnil Pavel Hájek. Střední Čechy jsou od roku 2010 nejlidnatějším krajem republiky a s průměrným věkem obyvatelstva 40,8 roku byly v roce 2015 nejmladším regionem. „Populační růst je dán stěhováním mladých lidí do zázemí Prahy a zároveň zvyšující se přítomností cizinců,“ říká Eva Janská z katedry geografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (UK).

(...)

Publikováno: Pátek 17.03.2017 12:20