Stovka mladých lidí bude v Praze diskutovat o migraci|Zpravodajství ČTK | 27.8.2018 | 03:15

(...)

Mezi účastníky budou mimo jiné zástupci humanitárních organizací, kteří pracují s uprchlíky a migranty. Přijedou experti z Libye, Ghany, Francie nebo Spojených států. Posluchači budou například z deseti afrických států, několika zemí Střední a Jižní Ameriky, dále z Bangladéše, Haiti nebo Afghánistánu. Letní škola se uskuteční v prostorách Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy na Albertově.
Migraci se v posledních letech začíná věnovat vyšší pozornost i v rámci výuky na českých vysokých školách, podotkl Schroth. "Domácí akademický pohled budou představovat mimo jiných zástupci Geografického výzkumného centra při Přírodovědeckéfakultě Univerzity Karlovy Dušan Drbohlav a Eva Janská," doplnil.

(...)

Publikováno: Středa 29.08.2018 13:55