S Deníkem za zábavou|Kladenský deník | 9.11.2017 | Rubrika: Kladensko | Strana: 3

V kině Sokol se sejdou fanoušci her

Kladenský festival her, nazvaný Herní čas, se koná už o víkendu. V sobotu i v neděli zaplní kladenské kino Sokol různé deskové hry od předních českých vydavatelů. Herní čas ale není jen o těchto hrách, na své si přijdou i zájemci o hry digitální. Na místě si lidé budou mít možnost vyzkoušet například virtuální realitu zahrát si na starších, retro i současných herních konzolích a v neposlední řadě i na několika arkádových automatech. Pomyslnou třešničkou je pak úniková hra navržená přímo pro starou promítací místnost kina Sokol. Turnaje a workshopy, jako například barvení figurek, budou samozřejmostí. Zároveň by pořadatelé rádi přispěli k záměru brněnského festivalu Gamer Pie, který si klade za cíl kultivovat debatu a prostředí kolem her, a proto na Herním čase nemohou chybět ani přednášky od herních odborníků a nadšenců. Akce bude zahájena v sobotu v 10 hodin, končí v neděli úderem 19 hodiny.

(...)

Večer bude zahájen v 17.30 hodin popularizační přednáškou o potenciálním využití geneticky modifikovaných bakterií, o kterou se postará Alena Drda Morávková z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Následně od 18 hodin si budou moci zájemci prohlédnout například laboratoře nebo vítězné fotografie posledních ročníků soutěže Věda je krásná. Od devatenácti hodin pak program Týdne techniky zakončí přednáška profesora Václava Hlaváče z Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, který se bude věnovat nejnovějším zjištěním ve výzkumu autonomních robotů.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 09.11.2017 09:55