Rozhovor se Zbyňkem Engelem|ČRO Radiožurnál | 4.10.2018 | 09:05 | Pořad: Host Lucie Výborné

A mým hostem je Zbyněk Engel, glaciolog z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Tak vítejte ve studiu. Dobrý den.

Zbyněk ENGEL, glaciolog, Přírodovědecká fakulta UK
Dobré ráno.

Lucie VÝBORNÁ, moderátorka
--------------------
Glaciolog je, je, když jsem se na to dívala, docela slušná interdisciplína. Vy se nezabýváte jenom ledem, ale musíte toho umět daleko víc. Ty poznatky jsou vlastně z mnoha vědních oborů. Proč jste si to vybral?

Zbyněk ENGEL, glaciolog, Přírodovědecká fakulta UK
--------------------
Tak předesílám, že nejsem vlastně glaciolog, takže to, že se věnujeme s kolegy více věcem, je spíš tím, že jsem vystudoval fyzickou geografii, což je obor, který právě zahrnuje celou řadu dílčích disciplín odborných. A proč jsem si vybral zrovna tuhle disciplínu. Určitě je to dáno vlastně vztahem k přírodě, k přírodnímu prostředí, prostoru, kde žijeme.

(...)

Publikováno: Středa 10.10.2018 15:50