PrOč MAJí žeNy NIžší PLAty Pátek Lidových novin | 21.4.2017 | Rubrika: Rozhovor: | Strana: 28 | Autor: Petra Smítalová

Evoluční biolog Jan ZrZavý o tom, proč nerovnost mezi muži a ženami stále trvá, k čemu jsou lidstvu dobré drby, i o tom, proč se lidé vraždí a čím je zajímavé číslo sto padesát.

Kniha Jak se dělá evoluce, která letos znovu vyšla v přepracovaném vydání, představuje současnou evoluční biologii jako exaktní, přesto dobrodružný vědecký obor. Podobně ke své profesi přistupuje i jeden z jejích autorů, profesor Přírodovědeckéfakulty Jihočeské univerzity Jan Zrzavý.
Píše také populárně naučné texty a knihy, přispívá do přírodovědeckého časopisu Vesmír či do Lidových novin. Koncem 80. let se na Přírodovědecké fakultě UK podílel na vzniku přednáškového cyklu Biologické čtvrtky ve Viničné, kde během téměř třiceti let vystoupilo více než 260 českých i zahraničních odborníků. Letos v březnu vyšlo aktualizované vydání jeho knihy Proč se lidé zabíjejí, v níž se zabývá vraždami a genocidami v dějinách lidstva.

(...)

Publikováno: Pátek 21.04.2017 12:15