Pražská muzejní noc 2018| média

Mladá fronta DNES | 11.6.2018 | Rubrika: Praha
Deštivá muzejní noc​

Na návštěvnosti se pravděpodobně podepsalo nepříznivé počasí, kdy se v sobotu vpodvečer a večer prohnal Prahou silný déšť.

Zpravodajství ČTK | 10.6.2018 | 11:34 | Rubrika: kul mag prg
Pražská muzejní noc zaznamenala nejméně vstupů od roku 2006

Mezi nejnavštěvovanější objekty letošního ročníku patřilo dále Muzeum Policie České republiky, Botanická zahrada a skleníky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Nová budova Národního muzea," uvedla Kocichová. Oblíbené bylo letos i Národní zemědělské muzeum, dodala.

Zpravodajství ČTK | 9.6.2018 | 21:31
Mnoho lidí se přišlo podívat i do skleníků botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy

blesk.cz | 10.6.2018 | Rubrika: Praha - Volný čas
Muzejní noc 2018: Policejní muzeum představilo četnickou školu, návštěvnost ovlivnily lijáky

Mezi nejnavštěvovanější objekty letošního ročníku patřilo dále Muzeum Policie České republiky, Botanická zahrada a skleníky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Nová budova Národního muzea,“ uvedla Kocichová. Oblíbené bylo letos i Národní zemědělské muzeum, dodala.

metro.cz | 8.6.2018 | Rubrika: Praha
Vyrazte do muzea pod rouškou tmy

(...)

Zajímavý program si nachystal také Anatomický ústav 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, který návštěvníkům připravil speciální únikovou hru. Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy má v programu zařazeny chemické dílny, na kterých si mohou děti vyzkoušet, jak funguje ultrafialové světlo.

prazskypatriot.cz | 10.6.2018 | Rubrika: Zpravodajství
Pražská muzejní noc: Nejslabší návštěvnost od roku 2006

(...)
„Objektem vůbec s nejvyšší návštěvností bylo i letos Letecké muzeum Kbely, následované Národním technickým muzeem. Mezi nejnavštěvovanější objekty letošního ročníku patřilo dále Muzeum Policie České republiky, Botanická zahrada a skleníky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Nová budova Národního muzea," uvedla Kocichová.

Metro | 11.6.2018 | Rubrika: Praha | Strana: 4
Muzejní noc táhla méně než v minulých letech

(...)

Pořadatelé Pražské muzejní noci, která se konala ze soboty na neděli, zaznamenali 120 tisíc vstupů. Proti loňskému ročníku to je o 65 tisíc méně a nejméně od roku 2006. Muzejní noc letos otevřela brány 77 budov 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, které měly otevřeno od sobotních 19 hodin do jedné hodiny po půlnoci. „Objektem vůbec s nejvyšší návštěvností bylo i letos Letecké muzeum Kbely, následované Národním technickým muzeem. Mezi nejnavštěvovanější objekty letošního ročníku patřilo dále Muzeum Policie České republiky, Botanická zahrada a skleníky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Nová budova Národního muzea,“ uvedla koordinátorka akce Ivana Kocichová.

praha.iDNES.cz | 6.6.2018 | Rubrika: Praha / Praha - zprávy
O víkendu otevřou muzea v Praze i večer v rámci jubilejní muzejní noci

Celkem se návštěvníkům v sobotu otevře padesátka muzeí, galerií a dalších institucí v sedmasedmdesáti objektech po městě. Speciální program připravilo například Letecké muzeum Kbely, kam přiletí slavné britské letadlo z druhé světové války Supermarine Spitfire, které si pak budou moci návštěvníci prohlédnout. Anatomické a stomatologické sbírky otevře 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, která návštěvníkům připravila speciální únikovou hru. Přírodovědecká fakulta UniverzityKarlovy zase přichystala chemické dílny, na kterých si mohou děti vyzkoušet, jak funguje ultrafialové světlo.

Pražský deník | 8.6.2018 | Rubrika: Praha/Téma | Strana: 2
Muzejní noc v metropoli nabídne večerní prohlídky, potápění i graffiti

(...)

Pokusy na nejrůznější témata od neviditelnosti po historii výroby zmrzliny si připravily Univerzita Karlova, ČVUT a Národní technické muzeum.

Metro | 8.6.2018 | Rubrika: Praha | Strana: 6 | Autor: MAREK HÝŘ | Téma: Přírodovědecká fakulta
Vyrazte do muzea pod rouškou tmy

Publikováno: Úterý 12.06.2018 10:45