Pražané postupně zalidňují Středočeský kraj Mladá fronta DNES | 25.9.2017 | Rubrika: Praha | Strana: 16

(...)

PRAHA Podrobnou analýzu potenciálu obcí pro další rezidenční a populační vývoj si nechal zpracovat Středočeský kraj na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Úplně poprvé byly sečteny zastavitelné plochy územních plánů všech obcí na území Středočeského kraje. Zpráva je důležitá zejména proto, že počet obyvatel kraje neustále narůstá, především kvůli přesunu obyvatel z Prahy.

(...)

Středočeský kraj se stane partnerem projektu Univerzity Karlovy v rámci projektu ÉTA, který je zaměřen na průzkum vývoje a pohybu obyvatel hlavního města Prahy a Středočeského kraje s cílem získat relevantní údaje pro kvalitní rozhodování v oblasti přípravy a aktualizace stěžejních územně plánovacích dokumentů, jimiž jsou v rámci středočeského regionu například Zásady územního rozvoje Středočeského kraje.

Publikováno: Pondělí 25.09.2017 09:55

Kategorie: