Praha je premiantem Evropy: patří mezi nejbohatší regiony, má i nejvíce doktorů Boleslavský deník | 10.4.2017 | Rubrika: Region | Strana: 4

(...)

NAHUŠTĚNÁ PRAHA

Praha patří do celoevropské TOP 10 i v podílu lidí, kteří pracují v oborech zabývajících se vyspělými technologiemi. Což přitahuje kvalifikované pracovníky nejen kované z Česka.
„Praha je nabídkou pracovních příležitostí atraktivní pro obyvatele celého státu a především pro migranty ze zahraničí,“ říká Zdeněk Čermák z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.
A tak není divu, že počet obyvatel v metropoli přibývá. V hustotě zalidnění jí v současnosti patří (se 2605 obyvateli na kilometr čtvereční) čtrnáctá příčka mezi evropskými regiony.
Ve srovnání třeba s vnitřním Londýnem, kde žije přes 10 tisíc lidí na kilometr, nejde o žádnou tragédii.
A tak se třeba developer Radim Passer před rokem nechal slyšet, že do vnitřní Prahy se klidně vejde ještě celé Brno.

(...)

Publikováno: Pondělí 10.04.2017 16:55