Poutníci oslavili patrona české země|Katolický týdeník | 3.10.2017 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1

(...)

Ve Staré Boleslavi čekalo ocenění i na další. Do hodnosti rytíře komandéra Papežského rytířského řádu sv. Řehoře Velikého povýšil papež František dosavadního rytíře tohoto řádu, ředitele Správy majetku Arcibiskupství pražského Karla Štíchu. Do hodnosti rytíře téhož řádu pak pana Miloše Blažka – skauta a bývalého politického vězně. „Po únoru 1948 odmítl svůj skautský oddíl registrovat v rámci komunistické organizace, za což byl v roce 1959 odsouzen na 4,5 let vězení. Propuštěn byl na amnestii roku 1960 a v době normalizace spolupracoval s několika tzv. ‚turistickými oddíly‘. Pan Miloš Blažek navíc nevychovával jen ve Skautu a lesních školách, ale s manželkou Věrou přivedli obě své dcery do řeholních společenství, jejich syn má zase čtyři děti a přednáší jako docent na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy,“ představuje publiku Miloše Blažka generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

(...)

Publikováno: Neděle 08.10.2017 12:50