Poslední skutečná divočina Týdeník Televize | 12.4.2016, Chlupáčovo muzeum historie Země

(...)

Antarktida ale nebyla vždy bílou, mrazivou pustinou, v dobách dinosaurů zde rostly pralesy a mezi nimi se proháněla pravěká zvířata. Vše vzalo za své až někdy před 30 miliony let, kdy se Jižní Amerika odpojila od Antarktidy, umožnila tak neomezenou cirkulaci chladných jižních proudů kolem celého kontinentu a následnou tvorbu ledovce. Dnes je Antarktida rájem paleontologů sbírajících zkameněliny a rekonstruujících zdejších pravěký život. Ostatně svůj díl práce tu odvedli i čeští výzkumníci. Zájemci mohou ukázky mnoha jejich nálezů vidět nově od loňského září v pražském Chlupáčově Muzeu historie Země naPřírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Neděle 17.04.2016 12:50