Podle vědců hrozí ČR za navrhované zóny Národního parku Šumava sankce|média

ekolist.cz | 29.4.2019
Podle vědců hrozí ČR za navrhované zóny NP Šumava sankce

aktualne.cz | 27.4.2019 | Rubrika: Domácí

Chystané nové vymezení zón šumavského národního parku podle nich dostatečně nebere v potaz ochranu přírody ve významných lokalitách. Pokud ministerstvo

Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace, myslí si zástupce vědců Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

drbna.cz | 27.4.2019 | Rubrika: Společnost

Pokud ministerstvo životního prostředí schválí nové vymezení zón šumavského národního parku v navrhované podobě, skupina vědců hodlá podat stížnost k Evropské komisi. Chystaný dokument podle nich dostatečně nebere v potaz ochranu přírody ve významných lokalitách. Vědci k navrhované zonaci podali 32 připomínek. Pokud by Evropská komise uznala, že dostatečně neochraňuje přírodu, mohla by České republice uložit pokutu nebo zastavit dotace. Novinářům to řekl zástupce vědců Pavel Kindlmann z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 06.05.2019 16:35