Podle čeho si muži vybírají ženu? Vědci došli k zajímavým zjištěním|dotyk.cz | 16.6.2019 | Rubrika: Publicistika

(...)

"Platí spíš lidové úsloví „vrána k vráně sedá“, nebo naopak „protiklady se přitahují“. Je nějaký rozdíl mezi heterosexuálními a homosexuálními partnerskými svazky? A ovlivňuje tyto preference kultura, v níž žijeme?

Tyto otázky se pokusila zodpovědět nová studie provedená výzkumníky z Národního ústavu duševního zdraví, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a University of Sao Paulo v Brazílii. "Výzkumy dosud ukazovaly spíš na to, že si lidé hledají spíše partnera, který je jim podobný. Většina studií se ale zabývala jen heterosexuálními svazky a také chybělo srovnání odlišných kultur," tvrdí jedna z autorek nové studie, Zuzana Štěrbová z Národního ústavu duševního zdraví.

(...)

Publikováno: Pondělí 24.06.2019 16:05