Počet obyvatel ČR stoupl na 10,58 mil. ČT 24 | 21.3.2017 | Zdeněk Pavlík, Jitka Rychtaříková

Jiří VÁCLAVEK, moderátor
--------------------
Počet obyvatel Česka se loni zvýšil o 25 tisíc, tvrdí to nejnovější data Českého statistického úřadu. Dohromady v republice žije téměř 10 milionů a 579 tisíc lidí. Loni se taky narodilo přes 112 tisíc dětí, vůbec nejvíc za posledních 6 let. A u telefonu je Zdeněk Pavlík, demograf z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, hezký večer.

Zdeněk PAVLÍK, demograf, Přírodovědecká fakulta UK

(...)

Je nás stále více

ČT 24 | 21.3.2017 | 22:00 | Pořad: Události, komentáře

David BOREK, moderátor
--------------------
V Česku loni přibylo 25 tisíc obyvatel. Celkový počet se tak zvýšil skoro na 10 milionů a 600 tisíc. Hlavním důvodem je příchod migrantů, nejčastěji Slováků, Ukrajinců a Rumunů. Roste ale i porodnost. Podle právě zveřejněných dat populační nárůst zažívá hlavně Praha. Severní Morava se naopak nejrychleji vylidňuje. Přibyly sňatky, naopak ubylo rozvodů. Odbornice na demografii Jitka Rychtaříková je hostem Událostí, komentářů. Vítejte.

Jitka RYCHTAŘÍKOVÁ, katedra demografie a geodemografie, PřF UK

Publikováno: Středa 22.03.2017 14:30