Parazitolog Scholz jede přednášet do USA Českobudějovický deník | 11.2.2017 | Rubrika: Svět | Strana: 8

České Budějovice – Na čtyřměsíční pobyt ve Spojených státech amerických se chystá prof. Tomáš Scholz z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR. Pro tento akademický rok získal prestižní Fulbrightovo stipendium pro vědecké pracovníky (Senior researchers) a letní semestr stráví na univerzitě St. Norbert College ve státě Wisconsin, kde se bude věnovat výzkumu cizopasníků na sladkovodních rybách v USA.
Studium parazitů ryb má v Česku dlouhou tradici – první práce byla publikována již v roce 1873. Od té doby čeští parazitologové hrají významnou roli v evropském i světovém měřítku.
Mezi přední vědce oboru se řadí i Tomáš Scholz, který se výzkumu rybích parazitů, především systematice a biologii tasemnic a motolic, věnuje od studií na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

(...)

Publikováno: Pondělí 13.02.2017 11:00