Otázky odpovědi Blesk zdraví - Jana Bulantová, | 26.4.2017 | Rubrika: poradna | Strana: 38

(...)

Ledviny obézních lidí musí pracovat mnohem víc. A to je problém.
PARAZITI V KRVI BYLA JSEM NA TESTOVÁNÍ ŽIVÉ KAPKY MÉ KRVE. ŘEKLI MI, ŽE V NÍ MÁM PARAZITY. JE TO MOŽNÉ?
MARIE, E-MAIL ODPOVÍDÁ:

RNDr. Jana Bulantová z Katedry parazitologie Přírodovědecké fakulty Karlovy univerzity v Praze Pravdou je, že krev pod sklíčkem vysychá a krvinky se v nepřirozených podmínkách deformují. Pokud není pořízen videozáznam, nelze tentýž vzorek zhlédnout opakovaně ani s dostatečnou přesností spočítat různé typy krevních buněk. Ke stanovení krevních hodnot i přítomnosti parazitů je proto vhodnější využít spolehlivější metody používané akreditovanými zdravotnickými laboratořemi.
Bohužel, některé subjekty nabízející tzv. vyšetření živé kapky krve těží z neznalosti lidí, kteří se rozboru účastní. Pokud mikroskopik tvrdí, že ve vzorku vidí parazity, klient nemá důvod mu nevěřit a rád přistoupí na nabídku koupit si předražené bylinky nebo léčiva z pochybných zdrojů. Lidí se přitom týká pouze omezený počet krevních parazitů, které lze přímo zjistit z krve. Naví se jimi lze nakazit pouze při pobytu v tropech.

(...)

Publikováno: Pondělí 08.05.2017 11:45