Oblast Stráně v Rokycanech se dostává do popředí zájmu města Rokycanský deník | 30.1.2017 | Rubrika: Region / Zpravodajství | Strana: 4

(...)

HUSOVY SADY A HISTORIE

Husovy sady (známé spíše pod původním názvem Stráň) a Kalvárie vytvářejí zelený ostrov nad městem. Nacházejí se v přírodní památce Rokycanská Stráň, na jejímž území jsou chráněná význačná naleziště zkamenělin. „Řada z nich byla poprvé na světě popsaná, podle některých se určuje geologický čas. Stráň je unikátní délkou časového intervalu, který je zapsaný ve zdejších břidlicích. Proto slouží jako nejlepší standard ve střední Evropě pro porovnání geologického času mezi různými místy na světě v tomto dlouhém intervalu téměř deseti miliónů let.“ vysvětluje docent Kraft z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 30.01.2017 12:35