Obecní zeleň jako politika Lidové noviny | 23.4.2016 -

(...)

Podobná situace se opakuje v mnoha obcích: ačkoliv bývá zeleň stěžejním politickým tématem v mnoha volebních programech, je pak v reálném životě právě tou položkou, která se při první příležitosti jako nedůležitá škrtá. „Hlavním úskalím je nepochopení sociálních a ekonomických důsledků investic do veřejné zeleně,“ konstatuje starosta Věslav Michalik. „Nedávná analýza, kterou jsme provedli ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou UniverzityKarlovy, ukázala, že u nás v Dolních Břežanech vedly investice do kvalitního veřejného prostoru a veřejné zeleně k výrazně vyšší rezidenční stabilitě v porovnání s okolními obcemi a také vedly k výraznému nárůstu cen nemovitostí. Ukázalo se, že investice do veřejné zeleně se skutečně vyplácí.“

Publikováno: Pondělí 25.04.2016 10:30