Nový koncept profesorských pozic má přilákat zahraniční odborníky|vedavyzkum.cz | 7.6.2019 | Rubrika: Z domova

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR (ÚOCHB) bude finančně podporovat novou profesorskou pozici na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy (PřF UK) v řádu milionů korun. První sponzorovaný profesor se bude zabývat výzkumem nových antiparazitik.

Dva významné akademické subjekty na poli přírodních věd v České republice – Přírodovědecká fakulta UK  a Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se dohodly na vytvoření společné profesorské pozice v oboru vývoje a testování nových léčiv. ÚOCHB bude novou pozici finančně podporovat v řádu milionů korun, což umožní přilákat do Česka špičkového zahraničního vědce a dovolí mu založit si zde vlastní skupinu, která se bude soustředit na vyhledávání a výzkum nových antiparazitik.

(...)

Publikováno: Pondělí 24.06.2019 15:35