Nikdo nechce, aby se těžilo blízko jeho obce|Mladá fronta DNES | 18.12.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 11

Česko je na suroviny docela bohaté, ale mnoho toho netěžíme, říká geolog Zdeněk Venera. Jeho úřad mapuje, co skrývá české podzemí.

Dvacet let nikoho nezajímalo, jaké suroviny nám leží pod zemí a jak bychom je mohli využít, říká ředitel České geologické služby Zdeněk Venera. V poslední době, hlavně kvůli iniciativě EU, jeho úřad pracuje na tom, aby zdroje zmapoval.

(...)

Geolog Zdeněk Venera vystudoval obor ložisková geologie na Přírodovědecké fakultě UK a anglický a ruský jazyk na Filozofické fakultě UK. Začal jako akademik, poté šel pracovat na ministerstvo životního prostředí, kde řídil odbor geologie. Od roku 2004 je ředitelem České geologické služby (330 zaměstnanců), spadající pod ministerstvo životního prostředí. Zastupuje Česko ve Výboru pro ochranu životního prostředí v rámci systému Antarktické smlouvy.

Publikováno: Čtvrtek 03.01.2019 10:30

Kategorie: