NEVYMÝŠLEJTE SI Katka | 30.6.2016 | Rubrika: Rodiče a děti | Kateřina Jůzová

(...)

Padají klíšťata ze stromů? * Tohle je velmi rozšířený mýtus. Klíšťata se ale pohybují jen nízko nad zemí, kde číhají na své hostitele – tedy na nás a zvěř. Na stromy nelezou. Může se sice stát, že klíště najdeme i na horní části těla, je to ale tím, že si buď lehneme do trávy, nebo tam klíště doleze po oděvu či pod ním. Určitě je tedy vhodné chránit před klíšťaty celé tělo účinným repelentem (např. Diffusil Kids).

***

Odborník Katky entomoložka Mgr. Kateřina Jůzová, Přírodovědecké fakulty UK Léto jim přeje Letošní zima nebyla moc mrazivá a už s prvními přibývajícími slunečními paprsky se ukázalo, že v tomto roce se bude potřeba připravit na zvýšenou aktivitu nebezpečného týče vos a klíšťat, kterým hmyzu – hlavně co se mírná zima přeje. Spolu s komáry či ovády patří mezi obtížný hmyz, před kterým bychom se rozhodně měli mít na pozoru.

Publikováno: Čtvrtek 30.06.2016 12:15

Kategorie: