Netradiční protest. V Litoměřicích přetřeli uzávěr geotermálního vrtu na růžovo|denik.cz | 19.3.2019

(...)
"Uzávěr, který kryje geotermální vrt v Litoměřicích, změnil barvu. Růžová na nevelkém objektu v areálu bývalých kasáren Dukelských hrdinů vypadá čerstvá. „Nikdy se tam nic nenaměřilo. Naše hnutí na protest přetřelo trubici na růžovo, podobně jako kdysi přemalovali ruský tank,“ uvedl muž, který v pondělí ráno zavolal do redakce Deníku. Víc neřekl a nazpátek už telefon nezvedl.
Muž odkazoval na akt z roku 1991, kdy umělec David Černý stejnou barvou přetřel sovětský tank v Praze. Manažer geotermálního projektu Antonín Tym o protestním přetření v Litoměřicích už včera ráno od anonyma věděl také. Jde prý o akt vandalství, věc dál komentovat nechtěl.

(...)

V červnu se tu má také otevírat vědecko-výzkumné centrum, které zastřešuje Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Zároveň se zde uskuteční několik unikátních experimentů důležitých pro navazující projekty hlubinných vrtů. Vrt proto čekají investice za zhruba 12 milionů korun.

Publikováno: Středa 20.03.2019 16:00

Kategorie: