Nejcitovanější český vědec, eso z laboratoře i generál armády chemiků. Josef Michl slaví osmdesátiny|reflex.cz | 12.3.2019 | Rubrika: Věda

Patří mezi nejcitovanější české vědce, pracoval s Ottou Wichterlem, jeho někdejší šéf, akademik Rudolf Zahradník, jej kdysi nazval "pětihvězdičkovým generálem světové armády chemiků". Po srpnu 1968 odešel do USA a v tamní tvrdé konkurenci obstál. Několikrát byl nominován na Nobelovu cenu. Světově uznávaný chemik a profesor Coloradské univerzity Josef Michl, který slaví 12. března osmdesátiny, je odborníkem na výzkum nanotechnologií, vyvíjí materiály pro účinnější a levnější solární panely, je expertem v teoretické chemii i fotochemii. Napsal stovky vědeckých prací, několik knih a je držitelem patentů. A sám vědu podporuje - před časem daroval 100.000 dolarů Přírodovědecké fakultě UK, čímž chtěl podpořit mladé vědce na univerzitě.

(...)

Publikováno: Úterý 19.03.2019 15:15