Návrh přírodní zóny na Šumavě je neúnosným kompromisem pro přírodu, říkají vědci|taborsky.denik.cz | 26.3.2019 | Rubrika: Moje Táborsko

(...)

Za rozšíření přírodní zóny se jednoznačně postavily tak významné instituce, jako je Přírodovědecká fakulta Karlovyuniverzity, Centrum pro otázky životního prostředí Karlovy univerzity, Centrum výzkumu globální změny AV ČR, či Biologické centrum AV ČR, skládající se z nejdůležitějších ústavů zabývajících se jednotlivými skupinami chráněných organismů: Entomologický ústav (hmyz), Ústav půdní biologie (půdní organismy), Parazitologický ústav (parazité a jejich hostitelé), Hydrobiologický ústav (vodní organismy) atd. Ke kritice se nezávisle připojil i Ústav pro životní prostředí Přírodovědeckéfakulty Karlovy univerzity, její katedra ekologie, pracovníci Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity zabývající se výzkumem na Šumavě, ředitel České společnosti ornitologické a mnozí další.

(...)

Publikováno: Středa 27.03.2019 16:05