Naše nová šelma, ABC, 27. 10. 2015 (Klára Pyšková)

Šakal přichází z jihu V České republice žije jen málo velkých šelem, ale v posledních letech přibývají. A to i takové, které k nám vůbec nepatří.

Otom, že se do naší země vracejí vlci, už se ví delší dobu. Jeden z posledních dokladů jejich přítomnosti pochází z oblasti Máchova jezera, kde vloni fotopast zachytila vlčí mláďata, což nejspíš znamená, že se tu vlci zabydleli nastálo. Kromě nich se ale do českých krajů stěhuje i jedna nepůvodní psovitá šelma - šakal. Jeho přítomnost zatím dokládaly jen mrtvé exempláře - jedinci buď omylem zastřelení, nebo přejetí autem. Až letos v létě byl šakal poprvé „uloven“ živý. V Polabí ho zachytila fotopast Kláry Pyškové, studentky Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 29.10.2015 14:25