Na univerzitě vzniká stále více start-upových firem studentů Mladá fronta DNES | 27.7.2017

Tým Daniela Georgieva získal za svou metodu, díky níž je možné diagnostikovat, zda se v krvi nacházejí rakovinotvorné buňky, případně z jakého orgánu pocházejí, hned osm medailí.

Daniel Georgiev v centru NTIS spadajícím pod Fakultu aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni řídí laboratoř syntetické biologie. Loni v lednu pak založil spolu s dvěma dalšími členy výzkumného týmu, Martinem Ciencialou z Přírodovědeckéfakulty Univerzity Karlovy v Praze a Hynkem Kaslem z Fakulty aplikovaných věd ZČU v Plzni, start-upovou firmu XENO Cell Innovations. Ta by měla pomoci zajistit uvedení oceněné metody do praxe.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 27.07.2017 10:35