Na počátku byl hrášek|Vesmír | 4.10.2018 | Rubrika: Téma - navigace | Strana: 26

Vznik a princip fungování GPS
Určit přesnou polohu bylo po staletí velmi obtížné, nebo přímo nemožné. Tento úkol vyžadoval technicky i odborně náročná měření a složité výpočty. Nyní se lidstvo nachází v situaci, kdy je informace o poloze díky družicové navigaci i miniaturizaci přijímačů snadno a rychle dostupná prakticky všem, nejen uživatelům, ale i různým automatickým aplikacím a systémům.

(...)

Mgr. Zbyšek Mošna, Ph. D.,
(*1978) vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze a Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze. Pracuje v Ústavu fyziky atmosféry, AV ČR, v. v. i., zabývá se variabilitou ionosféry a její vazbou na neutrální atmosféru a sluneční a geomagnetickou aktivitu.

Publikováno: Středa 10.10.2018 15:40

Kategorie: