Na gymplu mají Pátky s vědou|Týdeník Litoměřicko | 19.12.2018 | Rubrika: Čtenáři píší | Strana: 8

Ve spolupráci Nadace Unipetrol a Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích se nedávno uskutečnilo již třetí setkání studentů s významnými osobnostmi vědeckého světa. Hostem byla fyzioložka, biochemička a bývalá předsedkyně Akademie věd profesorka Helena IIInerová.
„Tato páteční setkání jsou pro některé studenty přímo osudová, protože získávají reálný pohled na vědu a lidi kolem ní. Na vlastní kůži zažívají vědu na profesionální úrovni s významnými vědci, kteří mají co říci,“ vysvětluje ředitelka Nadace Unipetrol Julie Růžičková. „Cílem naší nadace je totiž nejen propagovat chemii a podporovat studenty a školy, ale také zprostředkovávat kontakt studentů a vědeckých osobností.“
Ředitelka gymnázia a autorka projektu Radka Balounová souhlasně dodává: „Pokud má student dilema, jaký postoj by měl zaujmout ke své budoucí profesní dráze, v jeho rozhodování by mu mohlo pomoci zjištění, že jedině pokora před vědou, kterou pociťuje ze strany vědeckých kapacit, a nekonečná trpělivost mu přinese úspěch na poli vědy a výzkumu.“ Projekt zahájilo setkání studentů s významným popularizátorem chemie britského původu Michaelem Londesboroughem. Projekt pokračoval přednáškami prof. RNDr. Jana Černého, Ph. D., který působí jako pedagog na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, a významného manažera ekonomiky Jiřího Deváta.

Publikováno: Čtvrtek 03.01.2019 10:40

Kategorie: