Na Českolipsku objeven „včelák český“. Jinde v Evropě není Právo | 13.10.2016 | Rubrika: Titulní strana | Strana: 1

Unikátní druh hmyzu, který se nevyskytuje nikde jinde na kontinentu, objevili čeští přírodovědci u obce Okna na Českolipsku. Nový druh, od něhož se zatím našli pouze tři jedinci, dostal v českém názvosloví pojmenování včelák český.
O zvláštním druhu vosy, jejíž unikátnost potvrdili také prostřednictvím rozborů DNA, už publikovali i články v zahraničních vědeckých časopisech.
„Jeho jedinečnost se dá určit už podle vzhledu. A rozbory DNA se tato unikátnost potvrdila. Proto jsem to publikoval jako zcela nový druh, takoví jedinci nejsou popsáni v druhové fauně žádné z evropských zemí ani Turecka,“ řekl Právu Jakub Straka z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Publikováno: Čtvrtek 13.10.2016 09:20

Kategorie: