Mořský koník na pastvě i rozvinující se svinka. Podívejte se na vítězné snímky soutěže Věda je krásná|lidovky.cz | 15.12.2018 | Rubrika: Lidovky / Věda

Přírodní vědy mohou být krásné a estetické. I letos se o tom můžete přesvědčit díky soutěži Věda je krásná, kterou už desátým rokem pořádá Přírodovědecká fakulta UK v Praze. Soutěží se nejen ve fotografiích, ale i v ilustracích a videích s vědeckou tematikou.

V běžné jednotvárné zeleni dokáže zrak školeného profesionála rozpoznat nejen přepestré množství tvarů a druhů, ale i rozplést příběh krajiny, jehož jsou rostliny němými svědky. Soutěž Věda je krásná se zrodila na půdě Přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy. První kolo proběhlo v roce 2009 s perspektivou každoročního opakování.

Publikováno: Úterý 18.12.2018 12:50

Kategorie: