Moje rodina má hospodské kořeny, ale já chci na Oxford|Chrudimský deník | 29.8.2018 | Rubrika: Chrudimsko a okolí | Strana: 2

Svitavy – Zabodovala na prestižní vědecké soutěži v Číně a sní o studiu na Oxfordu. NATÁLIE CÍSAŘOVÁ (na snímku) při studiu pracuje v odborné firmě a věnuje se výzkumu léčebných postupů.

* Ředitel svitavského gymnázia Milan Báča tvrdí, že jste nejnadanější studentka v historii školy.

(...)

V říjnu začnu studium molekulární biologie a biochemie organismů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Plánuji docházet do laboratoří na Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. Láká mě tam práce v Laboratoři biologie nádorových buněk a zapojení se do výzkumu Wip1, bílkoviny, která v buňce funguje jako takový rozhodčí, zda buňka s poškozenou DNA zemře, nebo se bude dál dělit. V nádorech gen pro tuto bílkovinu bývá mutovaný a může to být jedna z cest pro diagnostiku a terapii. Ráda bych během bakalářského studia i na rok vyjela do zahraničí na odbornou stáž.

Publikováno: Středa 29.08.2018 14:00

Kategorie: