Ministerstvo školství podpoří dotacemi kroužky pro nadané děti|Zpravodajství ČTK | 11.1.2018 | 12:21

Ministerstvo školství podpoří kroužky pro nadané děti 15 miliony korun ze svých dotací, chce tak přispět k rozvoji vědomostí talentovaných žáků základních a středních škol ve věku 13 až 19 let. Peníze půjdou zejména na projekty přírodovědných a technických oborů. Žádat o ně mohly neziskové organizace, střediska volného času, vysoké školy a veřejné výzkumné instituce ve všech krajích. Na svém webu to dnes uvedlo ministerstvo školství.
Finanční podporu získalo 35 žadatelů, jejichž aktivit se zúčastní 7114 dětí. Například Dětská tisková agentura Domino získala peníze na organizaci dalšího ročníku česko-slovenské soutěže Expedice Mars pro mladé zájemce o vědecké obory, jako je kosmonautika či astronomie. Dalším z příjemců je třeba Univerzita Karlova, která organizuje soustředění s chemickou tematikou na přírodovědné fakultě.

(...)

Publikováno: Pátek 12.01.2018 13:30