Max-Planck: Pojem pro špičkovou vědu|Lidové noviny | 12.12.2018 | Rubrika: Domov | Strana: 4

(...)

Nejsou to jen přírodní vědy

„Od roku 2011 máme 39 společných publikací s Max-Planckem v impaktovaných časopisech včetně těch v časopisech Nature, Cell či PNAS,“ řekl LN Adam Petrusek, proděkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Nejvíce studií se týkalo ornitologie.
Právníci téže školy jsou v kontaktu s kolegy z Hamburku a další filiálky v Lucemburku (mezinárodní právo). Religionisté z Masarykovy univerzity (Radek Kundt) spolupracují s německými experty na historii lidstva v Jeně; podobně jako akademici z archeologických ústavů v Praze a Brně.
Vazbami se pyšní též v Národohospodářském ústavu AV, kde koordinují sdílenou databázi mikrodat o zdraví a s Janou Cahlíkovou (z ústavu v Mnichově) vydali studii o nakažlivosti etnické zášti.

(...)

Publikováno: Úterý 18.12.2018 12:35