"Máme se dobře." Kriminalita klesá, je nejnižší za deset let|tyden.cz | 28.8.2018 | Rubrika: Krimi

Trestná činnost v Česku prudce klesá. V prvních sedmi měsících letošního roku se stalo 115,5 tisíce trestných činů. To je o 5,5 tisíce, tedy o 4,5 procenta méně, než za stejné období loňského roku. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnila Police České republiky.

(...)

Demografové a statistici z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jiří Nemeškal a Jana Jíchová nedávno analyzovali vývoj kriminality v Česku v letech 2013 až 2015 a výsledky zveřejnili v časopise ona základě statistik identifikovali ukazatele, které jsou spojeny s vyšší mírou kriminality. Patří k nim mimo jiné vysoká koncentrace obyvatel a jejich relativní anonymita. V případě předměstí, která obývají především lidé s vyššími příjmy denně dojíždějící do center za prací, se kriminalita týká primárně movitého majetku.

Publikováno: Středa 29.08.2018 14:00

Kategorie: