LOKÁLNÍ FARMÁŘI SE O PŮDU STARAJÍ LÉPE NEŽ VELKÉ FIRMY|Hospodářské noviny | 5.2.2019 | Rubrika: Téma | Strana: 15

(...)
Rozvoji venkova by pomohlo zastropování dotací i větší množství malých a lokálních farmářů, kteří mají vztah k místu, kde působí. Současný venkov trápí nejen sucho, ale i nedostatek sociálního života, tvrdí sociální geograf Radim Perlín. Vedoucí Výzkumného centra rurální geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy se zároveň věnuje dlouhodobému sledování vývoje venkovského osídlení a vlivu změn v zemědělské politice státu na stabilitu venkovského osídlení. Specializuje se rovněž na územní plánování se zaměřením na rozvoj nejmenších obcí a venkovské krajiny. Aktivní je i v komunální politice, momentálně je zastupitelem v Praze 2.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 14.02.2019 16:40