Litoměřické gymnázium a Nadace Unipetrol přibližují vědce studentům|feedit.cz | 24.10.2018 | Strana: 0 | Autor: Daniel Bradbury Dočekal

(...)

Ředitelka Gymnázia Josefa Jungmanna v Litoměřicích a autorka projektu Radka Balounová doplňuje: „ Moje zkušenost je taková, že ti nejvýznamnější z významných bývají velmi pokorní, skromní a pracovití lidé. Studenti toto vnímají a i krátké setkání s takovou osobností je může inspirovat a nasměrovat na jejich životní a profesní cestu.“
Pátky s vědou zahájil 21. října Dr. Michael Londesborough, vědec britského původu z Ústavu anorganické chemie Akademie věd České republiky s přednáškou nazvanou Chemie a život. V říjnu zavítal mezi studenty prof. RNDr. Jan Černý, Ph.D., český imunolog a pedagog působící na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, který se studenty hovořil na téma chemická válka a buňka jako hodinový stroj. V listopadu studenti litoměřického gymnázia přivítají další osobnost české vědy – fyzioložku, biochemičku a bývalou předsedkyni Akademie věd České republiky, p rof. RNDr. Helenu Illnerovou DrSc.

Publikováno: Středa 31.10.2018 16:25

Kategorie: